Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Kubos disidentas Guillermo Farinas ilsisi savo namuose Santa Clara mieste, sužinojęs kad gavo Sacharovo žmogaus teisių prizą, įsteigtą Europos parlamento

Politinės intrigos temdo Sacharovo premijos teikimą

Kubos disidentas Guillermo Farinas, gavęs šių metų Sacharovo premiją, prestižinį Europos Parlamento (EP) apdovanojimą už nuopelnus žmogaus teisių srityje, yra neabejotinai jo nusipelnęs – jis jau seniai pasiaukojančiai kovoja prieš Kubos vyriausybės represijas. Tačiau EP frakcijų užkulisiniai manevrai sprendžiant, kas turėtų laimėti, kai kuriems politikams paliko nemalonų nuosėdų skonį, rašo „EUobserver“.

„Trečią kartą per dešimt metų tai kubietis. To jau per daug. Tai politinis sprendimas, kuris žlugdo šiuos apdovanojimus“, - kalbėjo Prancūzijos europarlamentarė Marie-Christine Vergiat, kai buvo paskelbtas laimėtojas. Kandidatai iš Kubos jau gavo premiją 2002 m. ir 2005 m.

Balsuoti už G. Farinas agitavo centro-dešinioji Europos liaudies partijos (ELP) frakcija ir antifederalistai Europos konservatoriai ir reformatoriai. Šaltiniai iš EP sako, kad sandoryje dalyvavo ir Žalieji. Jų teigimu, Žalieji ir ELP susitarė dėl trijų finalistų sąrašo, į kurį pateko G. Farinas, Izraelio buvusių karių organizacija „Breaking the silence“ ir Etiopijos opozicijos politikė Birtukan Mideksa. Kaip kalbama, nemažai ELP narių balsavo už Žaliųjų kandidatą – „Breaking the silence“, o galutiniame balsavime, kai ši organizacija iškrito, Žalieji parėmė ELP kandidatą G. Farinas.

Žaliųjų frakcijos atstovai neigia tokius kaltinimus.

Tačiau tiek patys Žalieji, tiek Socialistų frakcija paprašė EP pirmininką Jerzy Buzeką apsvarstyti, ar nevertėtų nuo kitų metų pakeisti balsavimo tvarką. Šiuo metu galutinį sprendimą už uždarų durų priima politinių frakcijų lyderiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA