Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
Po ilgai trukusių intrigų ES ir JAV grįžta prie prekybinių derybų

Po ilgai trukusių intrigų ES ir JAV grįžta prie prekybinių derybų

Europos Sąjunga (ES) ir JAV praneša, kad lapkričio 11 – 15 d. Briuselyje bus surengtas antrasis Tansatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TPIP) derybų raundas, tačiau Europos Komisija (EK) reikalauja, kad duomenų apsaugos ir slaptumo klausimai nebūtų įtraukti į darbotvarkę.

Kaip rašo „Euractiv“, savaitę truksiantis derybų raundas turėjo įvykti spalio mėn., tačiau buvo atidėtas dėl JAV vyriausybės darbo sustabdymo.
Vietoje duomenų apsaugos klausimų, iš abiejų partnerių tikimasi paslaugų, investicijų, energetikos, žaliavų bei reguliacines sričių aptarimo.

Teisingumo eurokomisarė Viviane Reding spalio 29 d. griežtai įspėjo, jog duomenų apsaugos klausimas neturi būti įtrauktas į TPIP darbotvarkę.

„Duomenų apsauga – tai esminė teisė. Ji skiriasi nuo prekių įkainių ar paslaugų teikimo grafiko, todėl diskusija dėl duomenų apsaugos standartų turi vykti atskirai“, - rugsėjo 17 d. kalbėjo V. Reding.
ES aukšto rango pareigūno teigimu, duomenų apsaugos klausimas nebus keliamas šių derybų metu. Tačiau jis pripažįsta, kad duomenų perdavimas vienos įmonės kitai – tai klausimas, reikalaujantis diskusijų.

Duomenų apsaugos klausimas tarp ES ir JAV dar labiau paaštrėjo, kai Europos Parlamentas (EP) spalio 23 d. priėmė sprendimą sustabdyti JAV prieigą prie Belgijos finansinių duomenų bazės „Swift“ dėl galimo JAV šnipinėjimo.

ES įstatymų leidėjai nubalsavo stabdyti Vašingtono galimybę sekti tarptautinius mokėjimus dėl įtarimų, kad JAV piktnaudžiavo sutartimi, teikiančia ribotą prieigą prie „Swift“ duomenų bazės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA