Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Pernai ES 33 trečdaliu sumažėjo teroro išpuolių

Pernai ES 33 trečdaliu sumažėjo teroro išpuolių

Europos policijos biuras Europolas informavo, kad pernai Europos Sąjungoje, be Jungtinės Karalystės, įvykdyta 33 proc. mažiau teroro išpuolių – iš viso 294.

„Palyginti su 2008 m. teroro išpuolių sumažėjo 33 proc. ir beveik per pusę, lyginant su 2007 m.“, – rašoma agentūros pranešime.
Daugumą išpuolių įvykdė separatistinės grupuotės, kaip antai ETA Ispanijoje ir Korsikos nacionalinis išsivadavimo frontas Prancūzijoje.

Islamistų teroristai tebėra didžiausia grėsmė kai kurioms šalims narėms, nepaisant to, kad 2009 m. islamistai teroristai įvykdė tik vieną išpuolį – susprogdino bombą Italijoje, skelbia EuObserver.

Pernai spalį Italijoje Libijos pilietis metė savadarbį sprogmenį į policijos pastatą ir pats neteko regėjimo bei rankos.

Teroristiniu išpuoliu Europolas vadina bet kokį suplanuotą ar įvykdytą įpuolį, kuris gali padaryti žalos šaliai ar tarptautinei organizacijai, jei padaromas siekiant įbauginti, padaryti spaudimą vyriausybei ar destabilizuoti politinę, konstitucinę, ekonominę ar socialinę struktūrą.

Duomenys apie JK neįtraukti į ataskaitą dėl duomenų registravimo skirtumų, lyginant su likusia ES.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA