Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Per tūkstantį Lietuvos bedarbių gaus daugiau nei 1 mln. eurų paramos

Per tūkstantį Lietuvos bedarbių gaus daugiau nei 1 mln. eurų paramos

Daugiau kaip 1,1 tūkst. be darbo likusių Lietuvos drabužių ir baldų pramonės įmonių darbuotojų gaus paramą persikvalifikavimui, darbo paieškai arba savo įmonių kūrimui. Ketvirtadienį tam didele balsų dauguma pritarė Europos Parlamentas.

Drabužių pramonė. 636 buvę 49 drabužių pramonės įmonių darbuotojai visi kartu gaus 662 tūkst. eurų (apie 2,3 mln. litų) ES Prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo (EGF) paramą. Dar 1,23 mln. litų jiems bus skirta iš Lietuvos užimtumo fondo. 

Tuo tarpu 491 baldų pramonės darbuotojai, dirbę 45 įmonėse, visi kartu gaus 523,5 tūkst. eurų (apie 1,8 mln. litų) ES paramos ir dar 972,5 tūkst. litų Lietuvos užimtumo fondo lėšų.

"Sumos nėra labai didelės Europos Sąjungai, bet ši parama leis sumažinti sunkumus, su kuriais susiduria Lietuvos darbuotojai. (...) Ir nors tai galbūt bus tik menka nedarbo problemos Lietuvoje ledkalnio dalis, finansinė parama padės tiems, kuriems jos labiausiai reikia", - posėdžio metu sakė Lietuvos europarlamentarė Laima Andrikienė.

EGF lėšomis gali būti finansuojamas darbo netekusių žmonių perkvalifikavimas, darbo paieškos, verslumo kursai ir panašūs veiksmai, kurie gali palengvinti susirasti naują darbą. Visas fondo biudžetas sudaro 500 mln. eurų per metus.

Galimybė suteikti EGF paramą Lietuvos baldininkams ir tekstilininkams atsirado tuomet, kai šiose ūkio šakose per 9 mėnesius darbo neteko per 500 žmonių. Teikdama nutarimo projektą Europos Komisija atsižvelgė į tai, kad Lietuvoje nedarbo lygis yra vienas didžiausių ES, o prasidėjus ekonomikos ir finansų krizei jis per metus padidėjo 10,9 proc. ir 2009 m. liepą buvo 16,7 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA