Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Per greitai įsidegantys baldai kelia pavojų tūkstančiams gyvybių

Per greitai įsidegantys baldai kelia pavojų tūkstančiams gyvybių

Nauji atlikti tyrimai rodo, kad dėl žemų Europos Sąjungos (ES) baldų saugumo standartų ar jų nebuvimo, tūkstančiams žmonių gresia pavojus nukentėti nuo gaisro, praneša „The Parliament“.

25 valstybėse narėse nupirktos sofos kilus gaisrui imtų kelti grėsmę gyvybei mažiau nei per septynias minutes. Tuo tarpu dėl „griežtų“ Jungtinės Karalystės taisyklių tokia grėsmė kiltų tik maždaug po 25 minučių, skelbia „The Parliament“.

Ataskaitoje teigiama, kad kiekvienais metais visoje Europoje žūsta 3 tūkst. žmonių ir 30 tūkst. yra sužeisti per namuose kilusius gaisrus, iš kurių pusė susiję su užsidegusiais baldais.

Tyrimas pateikė „šokiruojančius“ įrodymus, kad Europos piliečių gyvybėms pavojų kelia labai žemi, arba apskritai neegzistuojantys priešgaisrinės saugos standartai minkštiems baldams.

Moksliniai tyrimai buvo atliekami testavimo centre Nyderlanduose. Jų metu buvo padegtos sofos, įsigytos kiekvienoje iš 27 ES valstybių. 25 iš 27 minkštųjų sofų pasiekė gyvybei pavojingą karščio ir dūmų tankį mažiau nei per septynias minutes nuo uždegimo momento.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA