Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Paskelbtas 4 mlrd. eurų konkursas žaliosioms technologijoms

Paskelbtas 4 mlrd. eurų konkursas žaliosioms technologijoms

Antradienį Europos Sąjunga paskelbė 4 mlrd. eurų konkursą, siekdama Europos bendrovėms padėti konkuruoti su Kinija, Japonija ir JAV žaliųjų technologijų srityje, praneša „Reuters“.

Visi reikalavimus atitinkantys projektai turėtų būti parengti ir pradėti įgyvendinti iki 2015 metų. Tarp nugalėtojų tikimasi pamatyti vieno didžiausių energetikos koncernų Europoje, vokiško kapitalo įmonių grupe „E.ON“ bei Prancūzijos transporto ir energetikos bendrovę „Alstom“.

„Šios ir kitos žaliosios technologijos yra svarbus ateities ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo šaltinis“, - pranešime teigė už klimatą atsakinga ES komisarė Connie Hedegaard.

Dėl finansavimo buvo susitarta 2008 m. siekiant paremti anglies dioksido surinkimo ir saugojimo (CCS) technologiją, kuri, pasak daugelio energijos gamintojų, yra kovos su klimato kaita pagrindas.
Tačiau dėl vidinių politinių ES-27 valstybių narių nesutarimų, ES institucijos atidėjo finansavimą, paskelbusios konkursą bendrovėms, pirmaujančioms savo naujosiomis technologijomis atsinaujinančios energijos srityje.

Finansavimą planuojama skirti ne mažiau kaip aštuoniems CCS projektams ir 34 atsinaujinančios energijos projektams. Iš viso planuojama skirti 4,3 mlrd. eurų finansavimą, tačiau suma gali kisti priklausomai nuo rinkos. Komisija apskaičiavo, kad su ES vyriausybių ir pačių bendrovių parama, suma gali išaugti iki 9 mlrd. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA