Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (6)
Pasiektas vienas didžiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laimėjimų

Pasiektas vienas didžiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laimėjimų

Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje ambasadorius Raimundas Karoblis pasirašė laišką Europos Parlamento Regionų komiteto pirmininkei Danutai Hubner, kuriame pateikiamas Sanglaudos paketo 2014–2020 m. konsoliduotas tekstas.

„Sėkmingas derybų užbaigimas dėl Sanglaudos paketo – vienas didžiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pasiekimų. Susitarimas atvers galimybes pradėti naudoti daugiau kaip 300 mlrd. eurų, skirtų Sanglaudos politikai 2014–2020 m. laikotarpiu. Lietuvai 2014–2020 m. numatoma skirti apie 6,5 mlrd. eurų“,– sakė ambasadorius R. Karoblis.

Nuolatinių atstovų komiteto pirmininko laišku patvirtinama, kad ES Taryba ir Europos Parlamentas pasiekė politinį sutarimą dėl 2014–2020 m. Sanglaudos politikos reglamentų, taip atveriant kelią balsavimui Europos Parlamente, kuris numatomas lapkričio 20 d., ir naujojo laikotarpio Sanglaudos politikos įgyvendinimui nuo 2014 m. sausio 1 d.

Sanglaudos politikai skirtos lėšos yra viena iš svarbiausių ES daugiametį biudžetą sudarančių dalių. Šios politikos tikslas – paskatinti ES valstybių narių ir regionų socialinę ir ekonominę plėtrą, didžiąją dalį lėšų telkiant neturtingiausioms ES šalims ir regionams, taip prisidedant prie plėtros skirtumų mažinimo ES.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA