Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Catherine Ashton

Pasiektas susitarimas dėl ES diplomatinės tarnybos

Europos Sąjungos (ES) pareigūnai po kelis mėnesius trukusių sunkių derybų pasiekė susitarimą dėl to, kaip turi atrodyti Bendrijos diplomatinė tarnyba, antradienį rašo nepriklausoma Briuselio naujienų svetainė "EUobserver".

Pirmadienį per susitikimą Madride ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton ir deputatai iš Europos Parlamento susitarė dėl naujo diplomatinio korpuso, kuris turėtų suteikti koherentiškumo Bendrijos išorės politikai, pobūdžio ir sąrangos.

"Mums nederėtų nepakankamai įvertinti šios dienos sprendimo svarbą... Jis reiškia, kad dabar jau galime kurti šią tarnybą ir pasiekti, kad ji jau rudenį pradėtų dirbti", - sakė C.Ashton po užsitęsusio susitikimo Ispanijos sostinėje.

Susitarimui, kurio detalės bus paskelbtos vėliau, kitą mėnesį turėtų pritarti visas Europos Parlamentas, o liepos 26 dieną jis turėtų būti patvirtintas Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime.

Tai leis C.Ashton pradėti skirti pareigūnus į postus kuriamoje Europos išorės veiksmų tarnyboje (European External Action Service - EEAS), kurioje, manoma, ilgainiui dirbs iki 8 tūkst. žmonių.

Sukurti tokią tarnybą prieš dešimt metų pasiūlė tuometinis Vokietijos diplomatijos vadovas Joschka Fischeris.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA