Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europos Parlamentas

Parlamentas galutinai atvėrė kelią naujajai Europos diplomatinei tarnybai

Šiandien didžiule balsų persvara (apie 500 „už“ ir tik 51 „prieš“) Europos Parlamentas patvirtino naująsias Europos išorinių veiksmų tarnybos (EIVT) biudžeto ir personalo taisykles, taip panaikindamas paskutinę teisinę kliūtį šiai tarnybai pradėti veiklą, pranešė „EUobserver“.

„Tai istorinė pergalė. Mes dabar esame viena laiminga šeima“, - džiūgavo pareigūnas iš EIVT vadovės Catherine Ashton aplinkos.

Pirmadienį Briuselyje Parlamento sprendimą turėtų pasirašyti ES užsienio reikalų ministrai. Tuomet C. Ashton turėtų įvardyti kandidatus į likusius tris ar keturis aukščiausius tarnybos postus. Likę maždaug 100 postų turėtų būti užpildyti iki metų pabaigos.

Dabar C. Ashton iki gruodžio 1 d. – oficialaus tarnybos starto datos – reikia EIVT rasti naujus namus ES sostinėje. Šiuo metu siūloma tarnybą įkurdinti vadinamajame „Axa“ arba „Trikampiame“ pastate, o numatomos išlaidos už šias patalpas siekia apie 9 mln. eurų per metus.

Be to, C. Ashton dar teks suderinti su Parlamentu numatomus naujųjų EIVT ambasadorių prisistatymus Parlamente. Jie greičiausiai vyks gruodžio pradžioje, kai šalys, į kurias diplomatai deleguoti, juos pilnai akredituos.

C. Ashton pageidauja, kad ambasadorių klausymai vyktų už uždarų durų, o po šiandieninio balsavimo EP užsienio reikalų komitetas faktiškai nebeturi poveikio priemonių pasipriešinti jos reikalavimams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA