Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
Parama – prabangioms rezidencijoms ir prekybos centrams

Parama – prabangioms rezidencijoms ir prekybos centrams

Milijonai svarų sterlingų, kuriuos Jungtinė Karalystė (JK) skiria kovai su skurdu užsienio valstybėse, investuojami į rezidencijų, prekybos centrų ir prabangaus nekilnojamojo turto skurdžiose šalyse statybą.

Mažai žinomas JK pagalbos skyrimo programos investicinis padalinys CDC investavo daugiau nei 154 mln. svarų sterlingų (apie 647 mln. litų) į 44 nekilnojamojo turto ir statybos įmones Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje.

Mažiausiai 20 iš šių įmonių užsiima viešbučių, prekybos centrų ir prabangių rezidencijų statyba, rašo „Euractiv“.

Buvusios Britanijos tautų sąjungos plėtros korporacijos (The Commonwealth Development Corporation) teigimu, šios investicijos padės sukurti tūkstančius naujų darbo vietų skurdžiai gyvenantiems žmonėms statybos ir paslaugų sektoriuose. Tačiau nėra aišku, ar investavimas į tokio pobūdžio projektus iš tiesų gali būti vertinamas kaip tinkamas JK finansinės pagalbos panaudojimo būdas.

„World Development Movement“ organizacijos vadovas Nickas Dreardenas pažėrė kaltinimų laviną JK vyriausybei dėl tokio pobūdžio investicijų.

Tačiau CDC organizacijos atstovas buvo linkęs ginti šias investicijas, patikindamas, jog nustatant didžiausią darbo vietų sukūrimo potencialą turinčius sektorius buvo bendradarbiaujama su mokslininkais ir ekonomistais. „Buvo nustatyta, kad statybos – tai prioritetinis sektorius, kuriame gali būti sukuriama daug darbo vietų žemą kvalifikaciją turintiems darbuotojams skurdžiose besivystančiose valstybėse.“

CDC investuoja į statybų sektorių bei nekilnojamąjį turtą Užsachario Afrikos regione nuo Ganos iki Zambijos bei Indijoje. Tačiau susidaro įspūdis, jog daugelis šių projektų skirti šių šalių elitui.

Vis dėlto CDC linkusi tvirtinti, jog šios organizacijos misija – finansuoti verslo sektorius, kuriančius naujas darbo vietas Afrikoje bei Pietų Azijoje. Šios organizacijos teigimu, investicijos padės sukurti darbo vietas daugiau nei milijonui skurdžiausių pasaulio valstybių gyventojų, tuo tarpu į statybų verslą CDC investuojamos lėšos tiesiogiai prisidės prie daugiau nei 9 tūkst. naujų darbo vietų sukūrimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA