Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (15)
Paaiškėjo naujų faktų apie cukraus vartojimo žalą
K.Kavolėlio nuotr.

Paaiškėjo naujų faktų apie cukraus vartojimo žalą

Remiantis JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro atlikto tyrimo rezultatais, cukraus vartojimas dideliais kiekiais padidina širdies ir kraujagyslių ligų pavojų nepriklausomai nuo žmogaus kūno svorio pokyčių.

Šiame tyrime dalyvavo daugiau nei 10 tūkst. asmenų, kurie buvo stebimi iki 14,6 metų. Asmenų, kurie per dieną išgerdavo, pavyzdžiui, vieną saldinto gaivaus gėrimo stiklinę, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis padidėjo trečdaliu.

Kaip praneša „Euractiv“, anksčiau mokslininkai teigė, jog cukrus – tai tuščios kalorijos, dėl kurių žmonės turi viršsvorio ir nutunka, o dėl šių priežasčių padidėja širdies ir kraujagyslių susirgimų pavojus.

Dabar JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro mokslininkai padarė išvadą, jog cukrus, kurio dedama į sodos vandenį, desertus, saldumynus ir vaisvandenius tiesiogiai susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis, nepriklausomai nuo to, ar keičiasi kūno svoris, ar ne.

„Kalbant apie cukraus poveikį sveikatai, galima teigti, jog vyksta paradigmos keitimo procesas. Šis klausimas tampa vis svarbesnis dėl didžiulio amerikiečių suvartojamo cukraus kiekių“, - patikino Kalifornijos universiteto visuomenės sveikatos profesorė Laura Schmidt. Naujojo paradigmos pasikeitimo esmė, anot L. Schmidt – tai faktas, jog cukrus ne tik daro neigiamą poveikį insulino ir kraujo lipidų atsparumui, tačiau taip pat didina pavojų susirgti 2 tipo diabetu, kepenų suriebėjimu, silpnaprotyste ir širdies bei kraujagyslių ligomis.

L. Schmidt teigimu, žmonės turėtų vengti cukraus vartojimo dideliais kiekiais bei pažymėjo, kad vienas iš sprendimo būdų – įvesti cukraus mokestį, kuris jau yra taikomas kai kuriose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse.

2011 m. Suomija įvedė papildomus mokesčius saldainiams, šokoladui, kakavos pagrindu gaminamiems produktams, ledams ir čiulpiamiems saldainiams. Atskiras gaiviųjų gėrimų mokestis buvo padidintas, o produktų, kuriems šis mokestis taikomas, sąrašas buvo papildytas kitomis gaiviųjų gėrimų kategorijomis.

2011 m. rugsėjo mėn. Vengrija ėmė taikyti sveikatai kenkiančių produktų, tokių kaip gaivieji ir energetiniai gėrimai, saldinti produktai, sūrūs užkandžiai bei pagardai, mokestį.

Prancūzijoje 2012 m. pradėtas taikyti mokestis visiems cukrumi ar sintetiniais saldikliais saldintiems gaiviesiems gėrimams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA