Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Olandai planuoja uždrausti burkas ir mažinti musulmonų imigraciją

Olandai planuoja uždrausti burkas ir mažinti musulmonų imigraciją

Derybose dėl olandų koalicinės vyriausybės triumfavo prieš islamą nusiteikęs politikas Geertas Wildersas, nes nutarta, kad naujoji vyriausybė sieks uždrausti musulmoniškus veidą dengiančius drabužius ir bandys perpus sumažinti „nevakariečių“ emigrantų skaičių šalyje, praneša „EUobserver“.

Naujoji Nyderlandų „laisvės ir atsakomybės“ koalicija oficialiai sudaryta tik iš liberalų (VVD) ir krikščionių demokratų (CDA) partijų. Tačiau 46 puslapių dydžio koaliciniame mažumos vyriausybės susitarime ateityje numatomas burkų draudimas ir imigracijos taisyklių griežtinimas, siekiant užsitarnauti parlamentinę G. Wilderso PVV partijos paramą.

Įgyvendinus planus, Nyderlanduose jau įsikūrę imigrantai susidurs su papildomomis kliūtimis, norėdami į šalį pasikviesti šeimos narius, o neturintiems patirties žmonėms taps sunkiau įsidarbinti ir apsigyventi šalyje. Be to, koaliciniame susitarime raštu įsipareigojama parlamente svarstyti burkų draudimo klausimą.

Koalicinį susitarimą ketveriems metams dar gali užprotestuoti krikščionių demokratų partija šį savaitgalį vyksiančiame partijos suvažiavime. Tačiau CDA palaiko burkų draudimą.

Iš šiuo metu šalyje gyvenančių musulmonų tik labai nedidelė jų dalis dėvi burkas.

Vis dėlto kai kurie šalies politikai neigiamai vertina šiuos planus ir teigia, kad tai yra pasityčiojimas iš musulmonų bei jų diskriminavimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA