Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Nuo šiol – griežtesnės bausmės finansų nusikaltėliams

Nuo šiol – griežtesnės bausmės finansų nusikaltėliams

Antradienį Europos Parlamentas patvirtino kovos su piktnaudžiavimu rinka taisykles, kurios numato, kad sunkiausi rinkos manipuliavimo nusikaltimai (pavyzdžiui, manipuliavimas LIBOR palūkanų normomis) turėtų būti baudžiami bent ketverių metų laisvės atėmimo bausme. Su ES Taryba jau suderintomis taisyklėmis siekiama sugrąžinti pasitikėjimą finansų rinkomis ir apsaugoti investuotojus.

Nusikaltimais bus laikoma prekyba vertybiniais popieriais naudojantis viešai neatskleista informacija, manipuliavimas rinka (pavyzdžiui, melagingos ar klaidingos informacijos apie finansinių priemonių pasiūlą, paklausą ar kainas skleidimas), neteisėtas informacijos atskleidimas, taip pat kurstymas, raginimas ir pagalba atlikti minėtus veiksmus.

Už sunkius tokio pobūdžio nusikaltimus turės būti numatytos griežtesnės bausmės, tarp jų ir įkalinimas. ES lygiu suvienodintas maksimalių bausmių terminas, t.y., teisėjui skyrus maksimalią bausmę už šiuos nusikaltimus, ji negalės būti trumpesnė nei ketveri metai laisvės atėmimo (už neteisėtą informacijos atskleidimą maksimali bausmė negalės būti mažesnė nei dveji metai kalėjimo). To pageidaujančios ES valstybės galės taikyti dar griežtesnes bausmes.

„Šiandieninis balsavimas yra didelis žingsnis į priekį, kuris leis teismams visoje ES užkirsti kelią piktnaudžiavimui rinka. LIBOR skandalas gali būti ne paskutinis – manipuliavimo rinka įtarimai aiškėja ir naftos, dujų bei valiutų rinkose“, – pažymėjo EP pranešėja Arlene McCarthy (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė). „Rinkų manipuliavimo ir neatskleistos informacijos dėka turtus susikrovę nusikaltėliai neturėtų būti baudžiami tik administracinėmis nuobaudomis. Veiksmingas teisingumas leis grąžinti piliečių pasitikėjimą finansų rinkomis“, – pridūrė kita EP pranešėja Emine Bozkurt (Socialistai ir demokratai, Nyderlandai).

Naujosioms taisyklėms pritarė 618 EP narių, nepritarė 20, o susilaikė 43. Jos jau suderintos su ES Taryba, kuri dar turės formaliai joms pritarti. ES valstybės turės per dvejus metus ją perkelti į savo teisę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA