Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Nuo šiandien negaminamos 75W elektros lemputės

Nuo šiandien negaminamos 75W elektros lemputės

Patyliukais vykdoma kukliosios elektros lemputės revoliucija. Praėjusiais metais buvo palaipsniui atsisakyta 100 vatų kaitrinių elektros lempučių, o nuo šiandienos, rugsėjo pirmosios, bus nustota gaminti 75 vatų kaitrines lemputes. Jos bus pardavinėjamos, kol pasibaigs atsargos, ir lentynose liks tik naujasis atitikmuo, praneša Europos Parlamentas.

Tokie pokyčiai vykdomi siekiant sutaupyti suvartojamos energijos kiekį: dabar įprastos kaitrinės lemputės tik 5 proc. energijos paverčia šviesa, likusią sunaudoja šilumai, be to, naujųjų diodinių lempučių galiojimo laikas iki 10 kartų ilgesnis nei senųjų.

Lygiai po metų bus atsisakyta ir 60 vatų kaitrinių lempučių, o dar po metų iš parduotuvių dings ir 40 W ir 25 W lemputės. Juos pakeis LED (angl. light emitting diodes - šviesą išspinduliuojantys diodai) šviestuvai, kompaktinės fluorescencinės bei patobulintos kaitrinės lemputės, taip pat halogeninės lempos.

Remiantieji šį žingsnį teigia, kad atsikračiusi senųjų lempučių Europos Sąjunga per metus galėtų sutaupyti tiek elektros, kiek užtektų aprūpinti energija visą Rumuniją. Taip pat skaičiuojama, kad CO2 emisijos bus sumažintos 15 milijonų tonų per metus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA