Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Nepaisant didžiulių skolų Airija nenori būti prilyginama Graikijai

Nepaisant didžiulių skolų Airija nenori būti prilyginama Graikijai

Diskusijos su Europos Komisija metu dėl finansinės pagalbos nacionalizuotam „Anglo Irish“ bankui, kurio skolos vis auga, Airijos finansų ministras Brianas Lenihanas Briuselyje tikino, kad šis bedugnis šulinys neprives vyriausybės iki bankroto.

Bankas neseniai paskelbė, kad jam tikriausiai reikės apie 25 mlrd. eruų naujo kapitalo; tai lygu net 19% šalies bendrojo nacionalinio produkto. Kreditų vertinimo agentūra „Standard&Poor`s“ paskelbė, kad, jos manymu, bankas slepia tikruosius skaičius ir, jų vertinimu, iš tiesų jam būtų reikalinga apie 35 mlrd. eurų.

Milžiniškos sumos išgąsdino rinkas, todėl bijoma, kad Dublinas turės sunkumų, grąžindamas skolas.
Pirmadienį finansų ministras B.Lenihanas susitiko su už konkurenciją atsakingu komisaru Joaquinu Almunia, siekdamas surasti sprendimą, kaip išgelbėti banką, patyrusį didžiausią nuostolį Airijos įmonių istorijoje.

Pagal airių žiniasklaidos pranešimus, prieš išvykdamas į Briuselį, B. Lenihanas pirmadienį pabrėžė, kad „čia paprasčiausiai ne tas atvejis“, kai banko gelbėjimas gali priversti bankrutuoti šalį, ir kad skolos, perkeltos nuo privačių rankų ant valstybės pečių, yra „erzinančios, bet sutvarkomos“.

„Banko vadovybė pateikė pasiūlymą, kad, jei bankui būtų leidžiama užsiimti skolinimu, tai galėtų dar sumažinti kaštus mokesčių mokėtojams“, - kalbėjo jis.

Vyriausybė dabar turi du pasirinkimus: per tam tikrą laikotarpį nutraukti banko veiklą arba padalinti jį į dvi dalis, „gerą banką“ ir „blogą banką“, kaip siūlo „Anglo Irish“ vadovybė.
Europos Komisija savo nuomonę pareikš iki rugsėjo pabaigos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA