Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Naujosios greičio matavimo kameros vienu metu gali užfiksuoti penkis nusižengimus

Naujosios greičio matavimo kameros vienu metu gali užfiksuoti penkis nusižengimus

Didžiosios Britanijos keliuose gali būti įrengtos greičio matavimo kameros, galinčios fiksuoti iš karto penkis eismo nusižengimus tuo pačiu metu. Naujos kartos „Asset“ kameros ne tik fotografuos greitį viršijančius vairuotojus, bet ir nustatys ar vairuotojai prisisegę saugos diržus ir tiksliai išmatuos atstumus tarp judančių automobilių, praneša „The Guardian“.

Be visų išvardintų privalumų „Asset“ kameros gali fiksuoti automobilių numerius ir nustatyti, ar automobilis turi galiojantį civilinės atsakomybės draudimą.

Naujos kartos kamerų kūrimo projektą finansavo Europos Komisija, o Suomijoje bandomą įrangos sistemą sukūrė iš Europos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų sudarytas konsorciumas.

Automobilininkų organizacijos ir Jungtinės Karalystės aktyvistai naująją sistemą vertina atsargiai. Automobilininkų asociacijos (AA) prezidentas Edmundas Kingas pasidžiaugė nauja sistema ir pareiškė tikįs, kad naujieji greičio matuokliai privers vairuotojus laikytis saugaus atstumo iki priekyje važiuojančio automobilio, bet netaps pinigų rinkimo priemone.

„Saugaus atstumo kelyje nesilaikymas yra daug pavojingesnis, nei greičio viršijimas, todėl, manau, kad daugumą vairuotojų nauja sistema turėtų pradžiuginti“, - teigė E.Kingas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA