Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Naujos sudėties EK turėtų pradėti dirbti vasario 10 d.

Naujos sudėties EK turėtų pradėti dirbti vasario 10 d.

Antradienio popietę numatyto balsavimo metu EP spręs dėl naujos sudėties Europos Komisijos paskyrimo penkeriems metams. Parlamentas vienu balsavimu gali patvirtinti arba atmesti visą Komisijos sudėtį. EP taip pat balsuos dėl rezoliucijų apie naują ES institucijų tarpusavio bendradarbiavimo susitarimą bei dėl požiūrio į naujosios Komisijos veiklos programą.

Dėl Europos Komisijos sudėties EP sprendžia vardiniu būdu balsavusiųjų daugumo nuomone. Jei EP patvirtins Komisijos sudėtį, Europos Vadovų Taryba dar turės ją paskirti kvalifikuotąja balsų dauguma. Tai gali įvykti jau EP balsavimo dieną, pritaikius rašytinę procedūrą. Tuomet naujos sudėties Komisija pradėtų darbą vasario 10 d.

Dar iki balsavimo šioje sesijoje EK pirmininkas José Manuelis Barroso pristatys europarlamentarams jo siūlomą komisijos sudėtį ir dalyvaus plenarinės sesijos diskusijoje.

EP taip pat balsuos dėl rezoliucijos apie naują ES institucijų tarpusavio bendradarbiavimo pagrindų susitarimą. Šiame dokumente, kuris atnaujinamas kas penkerius metus, nustatomi svarbiausių ES institucijų tarpusavio įsipareigojimai, teisėkūros procedūrų koordinavimas bei keitimosi informacija tvarka. Tuo tarpu kitoje rezoliucijoje EP išreikš požiūrį į naujosios komisijos veiklos programą bei prioritetus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA