Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Algirdas Šemeta

Naujieji finansų sektoriaus mokesčiai: EK tikisi iš bankų surinkti milijardus eurų

Ketvirtadienį Europos Komisija (EK) paskelbė apie savo planus įvesti naujus finansų sektoriaus mokesčius, pranešė EK spaudos tarnyba. Bankai gali tikėtis pasaulinio finansinių sandorių mokesčio (FSM) patvirtinimo, o Europos mastu rekomenduojama įvesti bankų finansinės veiklos mokestį (FVM).

„Mokesčiams finansų sektoriuje įvesti esama pagrįstų priežasčių. Manau, kad šios Komisijos idėjos leis užtikrinti pakankamą finansinio sektoriaus indėlį, sprendžiant pačias aktualiausias pasaulio ir ES problemas“, - tikino už mokesčius, muitus ir kovą su sukčiavimu atsakingas Europos komisaras Algirdas Šemeta. Spalio pabaigoje Europos Komisijos pasiūlymai bus perduoti Europos Tarybai ir G20 grupės vadovams.

FSM apmokestintų visus finansinius sandorius, kuriuose dalyvauja dvi ir daugiau šalių, labai nedideliu procentiniu tarifu. Šis mokestis gali būti taikomas tik tam tikroms finansinės veiklos sritims, pavyzdžiui, akcijoms ir obligacijoms arba valiutų rinkos sandoriams. FVM tektų mokėti nuo finansų sektoriuje gauto pelno ar atlygio.

EK projekte kol kas nenumatoma, kaip bus panaudojamos lėšos iš šių mokesčių. Jei bus iš esmės susitarta, kad tokie mokesčiai įvedami, sprendimą, kaip juos panaudoti, turės priimti visos ES valstybės narės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA