Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (6)
Nauji duomenys apie JAV vykdomą šnipinėjimą pribloškė prancūzus

Nauji duomenys apie JAV vykdomą šnipinėjimą pribloškė prancūzus

Amerikos ambasadoriaus Prancūzijoje reikalaujama pasiaiškinti šios šalies vyriausybei dėl pranešimo, kad Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) gavo prieigą prie 70 milijonų Prancūzijos gyventojų telefoninių skambučių įrašų per 30 dienų periodą.

Kaip rašo www.foxnews.com, „Le Monde“ dienraštyje išspausdintas pranešimas paremtas dokumentais, nutekintais buvusio NSA informatoriaus Edwardo Snowdeno, o jo autorius – buvęs „The Guardian“ reporteris Glennas Greenwaldas, kuris yra artimiausias E. Snowdeno bendražygis, prisidedantis prie to, kad slapti dokumentai būtų paviešinti.

Pranešime teigiama, kad, kai buvo renkami tam tikri numeriai, pokalbiai buvo automatiškai įrašomi. Taip pat buvo sekami tekstiniai pranešimai pagal raktinius žodžius nuo praėjusių metų gruodžio 10 d. iki šių metų sausio 7 d. panašios sekimo programos buvo atskleistos Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas pavadino šią veiklą „visiškai nepriimtina“. Spalio 21 d. kalbėdamas per Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimą Liuksemburge, L. Fabiusas patikino, kad su JAV ambasadoriumi Prancūzijoje bus susitikta Prancūzijos užsienio reikalų ministerijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA