Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Nauji apribojimai ES taisyklėse keliaujantiems laivais

Nauji apribojimai ES taisyklėse keliaujantiems laivais

Naujame ES potvarkyje dėl kompensacijų laivų keleiviams numatyta apriboti neplanuotas priverstines keleivių nakvynes viešbutyje iki trijų naktų, viena naktis galės kainuoti daugiausiai 80 eurų. Tai taikoma ir oro keleiviams, praneša „EUobserver“.

Ketvirtadienį Europos Parlamento ir valstybių narių pasirašytame reglamente dėl kompensacijų keliaujantiems laivais, nustatytos jų teisės visoje ES. Nuo šiol keliaujantieji laivais turės teisę į 25-50 proc. bilieto kainos žalos kompensaciją, jeigu laivas vėluos arba atšauks kelionę.

Pirmą kartą keleivių teisių aktuose nurodomi kelionės laikotarpio ir apgyvendinimo išlaidų apribojimai: kompensuojamos bus ne daugiau kaip trys naktys viešbutyje, kuriame viena naktis kainuoja daugiausia 80 eurų. Keliaujantiems lėktuvais ir traukiniais jau taikomos ankstesniųjų iniciatyvų taisyklės.

Šiuo metu vis dar deramasi dėl autobusais keliaujančių piliečių teisių. Šaltinių teigimu, autobusų transporto keleiviams kompensacijos gali būti dar mažesnės - 60 eurų už naktį.

Apribojimus nuspręsta įvesti po to, kai šių metų balandį vulkaninių pelenų debesis savaitei paralyžiavo beveik visą Europos oro erdvę ir milijonus keleivių įkalino įvairiuose oro uostuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA