Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
Nauja EP iniciatyva – pakeisti viešojo pirkimo taisykles

Nauja EP iniciatyva – pakeisti viešojo pirkimo taisykles

Vidaus rinkos komitetas ketvirtadienį balsuos dėl viešojo pirkimo taisyklių pakeitimų. Viešasis sektoriaus išlaidos prekėms, paslaugoms ir darbams sudaro apie 19 proc. Europos Sąjungos bendrojo vidaus produkto.

Europos Parlamento nuomonės rengėjas Marcas Tarabella (Socialistai ir demokratai, Belgija) atsakė į klausimus apie siūlomus pakeitimus.

Kokias problemas siekiama išspręsti šiuo teisės aktų rinkiniu?

Labai svarbu tai, kad pagrindiniu kriterijumi siekiant sudaryti sutartį taps ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas, o ne mažiausia kaina, dėl kurios vaikymosi dažnai nukenčia kokybė.

Kitos svarbios nuostatos susijusios su subranga, nes dažnai būtent čia pradingsta mokesčių mokėtojų pinigai. Valstybės nares privalės nustatyti vienodus skaidrumo reikalavimus visiems viešojo pirkimo dalyviams.

Taisyklėmis taip pat siekiama nustatyti, kad ES direktyvų, nacionalinių įstatymų ir kolektyvinių darbo sutarčių nesilaikančios bendrovės negalėtų dalyvauti viešojo pirkimo konkurse.

Kokia naujųjų taisyklių nauda verslui, ypač smulkiajam?

Jos sumažins popierizmą. Nebus reikalaujama daugelio dokumentų pateikimo iki procedūros pradžios. Gauti informaciją bei dalyvauti konkurse bus galima elektroniniu būdu. Administracinės naštos sumažinimas yra vienas didžiausių privalumų.

Naujomis taisyklėmis taip pat siekiama pabrėžti inovacijų svarbą. Kaip tai atsispindės praktikoje?

Siūlome specialią procedūrą, kuri padėtų viešajam sektoriui siekti partnerystės su naujoves siūlančiomis įmonėmis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA