Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Nicolas Sarkozy

N. Sarkozy: mums lemta būti draugais su Rusija

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy savaitgalį per žaibišką vizitą Sankt Peterburge padarė aistringą pareiškimą dėl strateginės Europos ir Rusijos partnerystės.

„Aš įsitikinęs, kad Europa ir Rusija turi bendradarbiauti strategiškai, labai artimai, ir šie santykiai turi būti paremti pasitikėjimu“, - Sankt Peterburgo ekonomikos forume sakė Prancūzijos vadovas.

„Šaltasis karas baigėsi. Siena sugriuvo, Rusija yra didžiulė jėga, mes esame kaimynai, mums lemta būti draugais“, - kalbėjo N. Sarkozy.

Pusdieniui į antrą pagal dydį Rusijos miestą N. Sarkozy užsuko dėl šioje šalyje augančių prancūzų verslo interesų. Jis sakė sulaukęs Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo patikinimo, kad Rusija palaikys naujas sankcijas Iranui Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

Be to, Prancūzijos kompanijos tikimasi dalyvauti Rusijos vadovaujamame dujotakyje, kur per Juodąją jūrą dujos bus tiekiamos Europai.

Prancūzija taip pat parduos Rusijos geležinkelių kompanijai šimtus traukinių, o Prancūzijos kompanija "Arianespace" įsigys 10 Rusijos raketų "Sojuz".

Netrukus taip pat tikimasi užbaigti karo laivų „Mistral“ įsigijimo sandorį, kuris sukėlė nemažai pasipiktino iš kitų ES šalių – kad Prancūzija, nepaisydama solidarumo, parduoda karinę ginkluotę Rusijai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA