Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Tommaso Padoa-Schioppa

Mirė vienas euro tėvų

Sekmadienį mirė Tommaso Padoa-Schioppa, vienas iš pagrindinių vieningos valiutos įvedimo iniciatorių, praneša BBC. Manoma, kad 70-ies metų Italijos ekonomistas ir politikas, šeštadienį pietaudamas su draugais patyrė širdies smūgį.

T. Padoa-Schioppa buvo ekonomikos ministras Romano Prodi vyriausybėje 2006-2008 m., taip pat Europos Centrinio Banko vykdomosios valdybos narys. Jis prisidėjo prie euro įvedimo 1999 m.

Pastaruoju metu T. Padoa-Schioppa buvo paskirtas Italijos automobilių pramoninės grupės „Fiat“ tarybos nariu, taip pat buvo Graikijos patarėjas sprendžiant šalies įsiskolinimų problemas.

T. Padoa-Schioppa gimė Italijos šiaurės rytų mieste Belluno, studijavo Milano Bocconi universitete, kur apgynė ekonomikos daktaro disertaciją. 1968 m. pradėjo karjerą Italijos banke.

1998-2005 m. vadovavo Europos Centriniam Bankui, o nuo 2006 iki 2008 m. buvo paskirtas Italijos Ekonomikos Ministru bei Bazelio bankų priežiūros komiteto pirmininku.

T. Padoa-Schioppa bičiulė, pasaulinės konsultacinės bendrovės „Promontory Financial Group“ vadovė Eugene A. Ludwig sakė, kad „jo pasiekimai buvo didžiuliai“.

„Apsisprendimas neapmokamai vykdyti Graikijos vyriausybės patarėjo pareigas įrodo šio žmogaus atsidavimą, siekiant prisidėti prie šalies visuomenės finansinės ir ekonominės gerovės“, - teigė ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA