Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Ministrai aptarė svarbius ES ekonomikos konkurencingumui klausimus

Ministrai aptarė svarbius ES ekonomikos konkurencingumui klausimus

Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdyje Briuselyje ketvirtadienį Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai, atsakingi už vidaus rinką ir pramonę, akcentavo paslaugų vidaus rinkos, bendrosios skaitmeninės rinkos ir inovacijų politikos svarbą ES mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) augimui. Ministrai posėdyje aptarė visai Europai svarbius ES ekonomikos konkurencingumui klausimus.

"MVĮ ekonominio augimo potencialas yra vis dar nepakankamai išnaudotas. Todėl ES valstybės narės mano, jog būtina ambicingiau įgyvendinti reformas paslaugų sektoriuje bei išnaudoti skaitmeninės rinkos potencialą. Ir toliau išlieka labai svarbu gerinti MVĮ prieigą prie finansų, įskaitant nebankinį finansavimą", - sakė ūkio ministras Evaldas Gustas, pirmininkavęs ES Konkurencingumo tarybos posėdžiui.

Pasak E. Gusto, MVĮ vis dar susiduria su neproporcingai didelėmis veiklos išlaidomis dėl apsunkinančio ir skirtingo reglamentavimo atskirose valstybėse narėse. Kasmet būtina nustatyti prioritetinius principus, kurie padėtų gerinti verslo aplinką MVĮ. Taip pat turi būti stiprinamos reformos, susijusios su Paslaugų direktyvos įgyvendinimu.

Pramonės konkurencingumo Europoje klausimu ministrai sutarė, jog pramonės politikos įgyvendinimas yra viena iš strategijos "Europa 2020" pavyzdinių politikos iniciatyvų, kuri turi būti vykdoma intensyviau. 2014 m. vasario mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai Konkurencingumo taryba turėtų parengti rekomendacijas dėl pramonės konkurencingumą veikiančių priemonių - inovacijų skatinimo, prieigos prie finansavimo šaltinių palengvinimo bei rinkos sąlygų gerinimo.

Pasak Ūkio ministerijos, ministrai taip pat diskutavo, kokiomis priemonėmis gali būti sustiprintas Europos gynybos sektoriaus konkurencingumas ir kokių veiksmų reikia imtis, siekiant palengvinti valstybių narių bendradarbiavimą pramonės srityje.

Susitikime aptarti ir konkurencingumo aspektai energetikos ir klimato kaitos srityse. Ministrai pažymėjo, kad politikos pramonės ir energetikos bei klimato kaitos srityse turi būti suderintos. Taip pat turi būti sprendžiamos ES energijos rinkos fragmentacijos, energijos kainų, skirtų pramonei, ir jos tiekimo saugumo užtikrinimo problemos.

Pasak ūkio ministro, šioje Konkurencingumo taryboje vidaus rinkos ir pramonės ministrų išreikštos mintys padės ruošiantis spalio mėnesio Europos Vadovų Tarybai ir rengiant Konkurencingumo tarybos išvadas.

Penktadienį švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pirmininkaus ES Konkurencingumo tarybos ministrų, atsakingų už mokslinius tyrimus, posėdžiui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA