Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Milijonas piliečių galės pasiūlyti ES teisės aktą

Milijonas piliečių galės pasiūlyti ES teisės aktą

Lisabonos sutartis suteikė teisę milijonui piliečių iš reikšmingo ES šalių skaičiaus kreiptis į Europos Komisiją prašant parengti tam tikro ES teisės akto projektą. Trečiadienį Europos Parlamentas patvirtino reglamentą, kuris sukonkretins šios teisės įgyvendinimo reikalavimus ir numatys jo procedūrą. Jam pritarė 628 EP nariai, nepritarė 15, o susilaikė 24.

Pagal pasiektą susitarimą su ES Taryba prašymą turės pasirašyti bent septynių ES šalių piliečiai, o mažiausias parašų skaičius kiekvienoje iš šių šalių turės būti lygus joje renkamų europarlamentarų skaičiui, padaugintam iš 750. Taigi Lietuvoje reikės mažiausiai 9000 parašų, jei ji bus tarp septynių inicijuojančių šalių.

Prieš pradedant rinkti parašus, „piliečių iniciatyvą“ turės įregistruoti mažiausiai septynių ES šalių „piliečių komitetas“. Europos Komisijai jį įregistravus, milijonas parašų turės būti surinkta per metus. Jie galės būti renkami ir internete, ir popieriuje. Tarpinės parašų autentiškumo patikros, kaip anksčiau siūlė Europos Komisija, nebebus. Surinkus parašus, Europos Komisija turės nuspręsti, ar ji siūlys atitinkamo teisės akto projektą. Jei jis nebūtų siūlomas – ta tema turės būti surengtas viešasis svarstymas.

Šis reglamentas bus pradėtas taikyti po metų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA