Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Mantas Adomėnas

M.Adomėnas ir R.Žilinskas EP gėjų ir lesbiečių teisių grupės diskusijoje pasakos apie mažumų padėtį Lietuvoje

Seimo nariai konservatorius Mantas Adomėnas bei "krikščionis" Rokas Žilinskas ketvirtadienį vyksta į Briuselį dalyvauti Europos Parlamento (EP) gėjų ir lesbiečių teisių grupės diskusijoje "Mažumų susirinkimų ir žodžio laisvė Lietuvoje".

Seimo valdyba penktadienį pritarė parlamentarų komandiruotei, 2,8 tūkst. litų siekiančios komandiruotės išlaidos bus padengtos iš Švietimo, mokslo ir kultūros bei Užsienio reikalų komitetų, kuriuose dirba deleguojami Seimo nariai, komandiruotėms skirtų lėšų.

"Diskusijoje bus svarstomi žmogaus teisių padėties Lietuvoje klausimai, todėl atstovavimas Lietuvai labai svarbus, nes nuo diskusijos rezultatų priklausys ir išvados dėl žmogaus teisių situacijos Lietuvoje", - BNS sakė ŠMKK narys M.Adomėnas.

EP grupė LGBT (Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) teisėms situacija Lietuvoje susidomėjo, kai parlamentaras Petras Gražulis ėmėsi žygių uždrausti gegužę planuojamas seksualinių mažumų eitynes Vilniuje.

P.Gražulio iniciatyva tuomet grupė Seimo narių kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos suteikto leidimo gegužės pradžioje surengti seksualinių mažumų eitynes ragindami "imtis veiksmų, kad būtų apgintas viešasis interesas".

Reaguodama į parlamentarų iniciatyvą EP grupė LGBT atviru laišku kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę bei P.Gražulį, apgailestaudama dėl siekio blokuoti mažumų renginį.

Gegužės 8-ąją Lietuvos gėjų lyga organizuoja eitynes "Už lygybę".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA