Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
M. Schaake: „WikiLeaks“, kaip ir visas internetas, keičia demokratiją

M. Schaake: „WikiLeaks“, kaip ir visas internetas, keičia demokratiją

Olandė Marietje Schaake, Liberalų ir demokratų aljanso narė Europos Parlamante, įsitikinusi, kad Europa privalo ginti laisvą ir atvirą internetą, vardan išraiškos laisvės ir dalyvavimo demokratiniuose procesuose.

„Wikileaks“ – interneto ir technologijų keičiamos demokratijos simptomas. Turime permąstyti diplomatiją, demokratiją ir valdyseną, siekti didesnio atvirumo. „Wikileaks“ ir kitos panašios tarnybos gimė esant nepasitikėjimo vyriausybe klimatui.

Atvira valdžia turi tapti standartu, slaptumas – išimtimi. Viliuosi, kad šis laikotarpis bus išnaudotas siekiant didinti atvirumą. Tikiuosi, kad bus atstatytas pasitikėjimas tarp politikų ir žmonių”, - teigia europarlamentarė.

"WikiLeaks" paviešinti JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentai, kurių dauguma susiję su pastarųjų trejų metų veikla, atskleidžia įvairių stulbinamų diplomatinio bendravimo epizodų. Šioje medžiagoje taip pat apstu tiesmukų pastabų apie kai kuriuos pasaulio lyderius, taip pat kontroversiškų pareiškimų, išsakytų už uždarų durų.

Baltieji rūmai griežtai pasmerkė šių dokumentų paviešinimą, teigdami, jog toks žingsnis kelia pavojų žmonių gyvybėms ir nacionaliniam saugumui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA