Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Lietuvos menininkų darbai Europos Parlamente
Organizatorių archyvas / Lietuvos menininkų darbai Europos Parlamente

Lietuvos menininkų darbai pristatyti Europos Parlamente

Antradienį kultūros ministras Šarūnas Birutis Europos Parlamente Briuselyje atidarė Lietuvos menininkų kūrinių parodą iš Europos Parlamento kolekcijos.

Parodoje pristatomi Jono Gasiūno, Kęstučio Grigaliūno, Algio Griškevičiaus, Rūtos Katiliūtės, Vilmanto Marcinkevičiaus, Leono Pivoriūno, Leonardo Vaičio, Remigijaus Treigio ir Birutės Zokaitytės kūriniai.

„Į parodą atrinkti darbai pateikia Lietuvos meno panoramą paskutiniajame 20-ojo amžiaus ir pirmajame 21-ojo amžiaus dešimtmečiais, kada mano šalis išgyveno esminius politinius ir socialinius pokyčius”, - parodos atidaryme kalbėjo kultūros ministras Š.Birutis.

Rodyti kiekvienos pirmininkaujančios šalies menininkų kūrinius iš savo kolekcijos – Europos Parlamento tradicija. Pristatomus Lietuvos menininkų kūrinius Europos Parlamentas įsigijo 2008 m. Iš viso parlamento kolekcijoje yra apie 550 Europos menininkų kūrinių.

Liepos 9 d. parodos atidaryme taip pat dalyvavo Europos Parlamento viceprezidentė Anni Podimata bei Europos Parlamento meno komiteto vadovas Jimas Higginsas.

Renginys organizuojamas Europos Parlamento iniciatyva bendradarbiaujant su Užsienio reikalų ministerija.

Lietuvos menininkų darbai pristatyti Europos Parlamente
© Organizatorių archyvas
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA