Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Lietuvos „euriukams“ – jau šešeri

Lietuvos „euriukams“ – jau šešeri

Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje šeštąsias metines savo šeštąjį gimtadienį šeštadienį švenčia ir Lietuvos "euriukai" - vaikai, gimę 2004 m. gegužės 1-ąją, mūsų šalies įstojimo į Europos Sąjungą dieną.

Buvusio europarlamentaro Šarūno Biručio iniciatyva kiekvienais metais "euriukai" kartu su tėveliais, sesutėmis ir broliukais šią dieną pažymi drauge. Šįkart Lietuvos radijo ir televizijos centro kvietimu "euriukų" renginys įvyko Vilniaus televizijos bokšte.

Čia "euriukai" ir jų artimieji turėjo galimybę į Lietuvos sostinę pažvelgti iš paukščio skrydžio - bokšto restorane "Paukščių takas" jie uždegė ir visi drauge užpūtė žvakutes ant gimtadienio torto.

Vaikai peržiūrėjo ankstesnius susitikimus įamžinusias fotografijas, deklamavo eilėraštukus, dainavo, demonstravo savo piešinius ir įvairius darbelius, jiems koncertavo Vaida Genytė.

"Labai įdomu stebėti, kokie vaikai buvo vienų, dvejų, o dabar jau šešerių metų, kaip jie tampa vis smalsesni ir gabesni. "Euriukai" - tai simbolis naujosios mūsų piliečių kartos, kuri nuo pat gimimo susijusi su Europos Sąjunga ir jos vertybėmis. Tikiu, kad užaugę "euriukai" puoselės ir įtvirtins pačias geriausias žmogiškąsias ir demokratines vertybes", - teigia "Euriukų" klubo iniciatorius Š. Birutis.

2004 m. gegužės 1-ąją Lietuvoje gimė apie 60 vaikų. Aktyviai bendrauja maždaug 50 "euriukų" šeimų, dalis jų yra išvykę gyventi užsienyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA