Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Lietuvos ekonomikos augimas – vienas sparčiausių ES

Lietuvos ekonomikos augimas – vienas sparčiausių ES

Euro zonos ir visos ES bendrasis vidaus produktas augo 1 procentu, palyginti su ankstesniu ketvirčiu. Augimas buvo penkis kartus greitesnis nei per pirmąjį ketvirtį. Dvidešimt septynias šalis vienijanti Europos Sąjunga (ES) taip pat kaip ir šešiolika euro zonos šalių antrąjį 2010 metų ketvirtį BVP sukūrė 1 procentu daugiau nei pirmąjį ketvirtį ir 1,7 procento daugiau nei antrąjį ketvirtį pernai, įvertinus sezono įtaką, pranešė ES statistikos agentūra.

Lietuva augo per ketvirtį sparčiausiai ES

Lietuvos BVP, įvertinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 2010 metų antrąjį ketvirtį, palyginti su 2009 metų antruoju ketvirčiu, padidėjo 1,1 procento, o palyginti su pirmuoju – 2,9 procento.

Palyginti su ankstesniu ketvirčiu, 2,9 procento siekęs Lietuvos BVP augimas sparčiausias Europos Sąjungoje. Arti buvo Vokietija (per antrąjį ketvirtį augusi 2,2 procento) ir Estija (augusi 2 procentais).

Palyginti su antruoju ketvirčiu 2009 metais, 1,1 proc. augusi Lietuva buvo prie vidutiniokių. Per metus Europos Sąjungoje labiausiai augo Slovakijos BVP (4,9 proc.).

JAV augo lėčiau

“Eurostat” palygino, antrąjį 2010 metų ketvirtį JAV ekonomika augo 0,6 procento, lyginanti su ankstesniu ketvirčiu. JAV augimas antrąjį ketvirtį letėjo, pirmąjį ketvirtį JAV BVP augo 0,9 procento. Tačiau, palyginti su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, JAV ekonomika augo greičiau nei ES – 3,2 procento.

Pirmajį  ketvirtį ES ir euro zonos BVP augo 0,2 procento, palyginti su ketvirtuoju 2009 metų ketvirčiu. Palyginti su pirmuoju ketvirčiu 2009 metais, pirmąjį 2009 metų ketvirtį euro zonos BVP augo 0,6 proc., ES – 0,5 procento.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA