Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Audronius Ažubalis

Lietuva ragina ES laikytis „atvirų durų“ politikos

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje paragino ES laikytis „atvirų durų“ politikos kaimyninių šalių Rytuose atžvilgiu. Susitikimo metu taip pat buvo aptarta Švedijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų Carlo Bildto ir Radoslavo Sikorskio pozicija dėl ES plėtros. Savo laiške ES vyriausiajai atstovei ir viceprezidentei Catherine Ashton pastarieji pareiškė, kad ES plėtra buvusių sovietinių respublikų sąskaita yra neįmanoma, praneša DELFI. ru.

Ministrų susitikime A.Ažubalis pabrėžė, kad Lietuva aktyviai remia Europos kaimynystės politiką ir siekia jos tolesnės plėtros. Apie tai A.Ažubalis iš anksto raštu pranešė C.Ashton ir ES plėtros ir kaimynystės politikos komisarui Štefanui Fulei.

Nuo pat partnerystės su Rytais pradžios Lietuvai ši iniciatyva yra suartėjimo su ES rytinėmis kaimynėmis priemonė. Pasak LR Užsienio reikalų ministro, Lietuvai tai yra vienas svarbiausių užsienio politikos prioritetų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA