Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Lietuva perdavė pirmininkavimą ES Tarybai kolegoms iš Graikijos

Lietuva perdavė pirmininkavimą ES Tarybai kolegoms iš Graikijos

Briuselyje, gruodžio 18 d., perduodamas pirmininkavimą ES Tarybai Graikijos Europos reikalų ministro pavaduotojui Dimitriui Kourkoului užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad vieni svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo pasiekimų yra daugiametės finansinės programos ir 2014 m. biudžeto patvirtinimas bei stipresnė Rytų partnerystė.

„Prieš šešis mėnesius perimdami pirmininkavimo estafetę iš Airijos buvome kupini entuziazmo ir vilčių. Dabar stovime čia stipresni, labiau patyrę, didžiuojamės, kad pasitarnavome Europai, ir tai padarėme gerai. Nėra abejonių, kad maždaug 130 teisės aktų, 250 neįstatyminių iniciatyvų bei 50 Tarybos išvadų prisidėjo kuriant patikimą, augančią ir atvirą Europą“, – sakė ministras L. Linkevičius.

Tarp svarbiausių augančiai Europai pasiekimų yra patvirtintas ES biudžeto paketas: balsavimas dėl daugiametės finansinės programos ir su šia programa susijusių teisės aktų, 2014 m. biudžeto ir papildomų išlaidų 2013 metams.

„Nors šis paketas užėmė daugiausia laiko ir dėl jo vyko karščiausios diskusijos, mes džiaugiamės, kad sėkmingai atlikome darbą. Jis atveria galimybes mūsų piliečiams naudotis programomis jau nuo sausio 1 dienos. Pasaulinėje rinkoje Europa bus konkurencingesnė dėl jaunimo užimtumo, mokslo, mokslinių tyrimų ir naujovių programų“, – teigė ministras L. Linkevičius.

Ministro teigimu, pirmininkaujanti Lietuva atliko reikiamą darbą plėtojant Europos skaitmeninės darbotvarkės iniciatyvas, stiprinant bendrąją rinką, žengė svarbius žingsnius kuriant energijos vidaus rinką ir stiprinant ES energetikos politikos išorinę dimensiją.

Siekiant patikimos Europos, pirmininkaujanti Lietuva padarė apčiuopiamą pažangą kuriant Bankų sąjungą, nes buvo patvirtinta viena pagrindinių priemonių – bendras priežiūros mechanizmas, leidžiantis išvengti finansų ir skolų krizių. Pasiekti galutiniai susitarimai dėl Bankų gaivinimo ir pertvarkymo ir Indėlių garantijų sistemų direktyvų sukurs tvirtą pagrindą didesniam ES finansiniam stabilumui.

Kalbėdamas apie atviros Europos tikslus, ministras L. Linkevičius pabrėžė ES prekybos darbotvarkės pažangą: įveikti pirmieji trys Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės derybų raundai, užbaigtos ES ir Kanados laisvosios prekybos derybos. Prie senojo žemyno atvirumo prisidės laimėjimai vykdant plėtros darbotvarkę, ypač susijusią su Turkija, Serbija, Juodkalnija, taip pat priimtos Tarybos išvados dėl ateities plėtros politikos gairių, inicijuoti politinės asociacijos ir ekonominės integracijos su Moldova ir Gruzija susitarimai bei pasirašytas vizų režimo palengvinimo susitarimas su Azerbaidžanu.

„Esame įsitikinę, kad Europos atvirumas yra mūsų stiprybė, todėl stengėmės stiprinti ES ryšius su partneriais. Be abejonių, mums ypač svarbus įvykis buvo Rytų partnerystės viršūnių susitikimas. Valstybių narių dalyvavimas priimant sprendimus Vilniuje, išreikštas solidarumas ir atviros diskusijos apie ateitį padarė Rytų partnerystę stipresnę“, – buvo įsitikinęs ministras L. Linkevičius. „Žinoma, mes liekame įsipareigoję Ukrainos žmonėms, kurie parodė didvyrišką ryžtą, pasirinkdami Europą ir reikalaudami aiškumo iš vyriausybės“, – pabrėžė ministras.

Perduodamas pirmininkavimo estafetę kolegoms iš Graikijos, kuri pirmininkaus ES Tarybai nuo 2014 m. sausio 1 d., ministras L. Linkevičius palinkėjo didžiausios sėkmės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA