Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (2)
Victoras Ponta

Lietuva nori Rumunijos Šengeno zonoje

Antradienį premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su darbo vizito į Lietuvą atvykusiu Rumunijos ministru pirmininku Victoru Ponta. Pokalbio metu aptarti dvišaliai santykiai, ekonominis bendradarbiavimas, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai procesas ir Rytų partnerystės klausimai.

Susitikime Lietuvos Vyriausybės vadovas išreiškė paramą Rumunijai dėl narystės Šengeno erdvėje. Ministras pirmininkas A. Butkevičius pažymėjo, jog Lietuva, kaip ES pirmininkaujanti šalis, sieks visų šalių narių politinio sutarimo šiuo klausimu.

Europos Komisijos raportų dėl Rumunijos pasiektos pažangos įgyvendinant bendradarbiavimo ir patikros mechanizmą tikimasi metų pabaigoje, tuomet bus rengiamos Tarybos išvados dėl Rumunijos prisijungimo prie Šengeno zonos, skelbiama Vyriausybės pranešime spaudai.

Pokalbio metu premjeras V. Ponta patikino ministrą pirmininką A. Butkevičių, kad jo šalis remia Lietuvos siekį tapti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatine nare. Rumunijos Vyriausybės vadovas taip pat išreiškė palaikymą Lietuvos sprendimui žvalgyti angliavandenių išteklius ir pasakojo, kad Rumunijoje taip pat buvo nepatenkintų tokiu jo Vyriausybės sprendimu, tačiau į valstybės interesus atsižvelgti būtina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA