Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (7)
Lenkija užėmė Rusijos vietą

Lenkija užėmė Rusijos vietą

Lenkija išstūmė Rusiją iš pagrindinės Vokietijos prekybinės partnerės vietos. Ekspertų nuomone, dėl to kaltas Rusijos ekonomikos augimo mažėjimas.

Kaip praneša DW, Rusija neteko pagrindinės Vokietijos prekybinės partnerės Rytų Europoje statuso.

Kaip vasario 27 d. pranešė naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi Vokietijos ekonomikos Rytų šalyse komiteto duomenimis, eksporto ir importo su Rusija apimtys 2013 m. sumažėjo beveik 5 proc. ir sudarė 76,5 mlrd. eurų (264,14 mlrd. litų). Tuo tarpu prekybos su Lenkija apimtys išaugo 4,3 proc. bei 2013 m. sudarė 78 mlrd. eurų (269,32 mlrd. litų).

Kaip paaiškino Vokietijos ekonomikos Rytų šalyse komiteto pirmininkas Eckhardas Cordesas, Rusijoje nuo 2011 m. stebimas ekonomikos augimo mažėjimas, o tai, be jokios abejonės, turi įtakos prekybai su Vokietija. Numanoma, kad neigiamos tendencijos išliks ir šiais metais.

Neatmetama Rusijos ekonomikos susitraukimo galimybė. Be to, E. Cordeso teigimu, spartus rublio nuvertėjimas turi neigiamos įtakos Vokietijos eksportui, todėl jis paragino Rusijos vadovybę imtis reformų, kurios darytų teigiamą įtaką dvišalės prekybos plėtimuisi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA