Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Lenkija pavedė savo diplomatams ginti ES sanglaudą

Lenkija pavedė savo diplomatams ginti ES sanglaudą

Artėjant Europos Sąjungos (ES) deryboms dėl 1 trl. eurų 2014-2020 metų biudžeto, Varšuva išdėstė savo strategiją, kaip apsaugoti bloko sanglaudos politiką. Už tai ES Lenkijai pažadėjo subsidijų – 67 mlrd. eurų 2007-2013 metų laikotarpiui, praneša „EUobserver“.
12 puslapių dokumentą, pavadintą „Lenkijos vyriausybės pozicija ES sanglaudos politikoje po 2013 m.“, liepos 30 d. patvirtino vidaus reikalų ministerija – jis tapo lenkų derybininkų pagrindu Briuselyje.

Dokumente, kurį gavo lenkų dienraštis „Gazeta Wyborcza“ ir matė „Euobserver“, išdėstyta politikos strategija, kurios Lenkija laikysis artimiausiais metais.

Pasak šio dokumento, sanglaudos politika „skatina integraciją“ ir „prisideda prie visų Europos regionų pasaulinės konkurencijos didinimo“ tuo metu, kai „ES pečius slegia finansiniai ir ekonominiai sunkumai, kurie daro įtaką sanglaudos politiniam vieningumui“.

Dokumente rašoma, kad 347 mlr. eurų sanglaudos fondai, tokie kaip Sanglaudos fondas, Europos regionų vystymo fondas ir Europos socialinių reikalų fondas, turėtų būti sujungti ir netgi pridėti prie 3,5 mlr. Europos globalizavimo fondo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA