Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Leonidas Donskis

L.Donskis ir kiti intelektualai prašo prezidentės imtis iniciatyvos, kad būtų paleistas A.Feduta

Europos Parlamento narys Leonidas Donskis kartu su keturiomis dešimtimis Lietuvos akademinio pasaulio atstovų atviru laišku kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, ragindamas ją imtis visų įmanomų priemonių, kad į laisvę būtų paleistas Baltarusijos intelektualas Aleksandras Feduta.

Per šiemetinius Baltarusijos prezidento rinkimus šis Baltarusijos intelektualas palaikė vieną iš kandidatų – poetą, Baltarusijos PEN centro garbės pirmininką Vladimirą Nekliajevą, ir buvo jo rinkiminės kampanijos vadovas.

Po gruodžio 19 dieną įvykusių rinkimų A. Feduta buvo suimtas ir jam, kaip ir kitiems suimtiems buvusiems kandidatams ir rinkiminiu štabų vadovams, gresia 15 metų kalėjimo.

„Kadangi A. Feduta yra dažnas ir laukiamas svečias Lietuvoje rengiamose mokslo konferencijose, Lietuvoje veikiančio Europos humanitarinio universiteto lektorius, žmogus, nuosekliai palaikantis Lietuvoje vykstančius demokratinius procesus, esame susirūpinę dėl jo likimo, juolab kad A. Feduta yra silpnos sveikatos. Esame, be abejo, susirūpinę ir kitų suimtųjų likimu, tačiau dėl A. Fedutos ypač išgyvename, nes baiminamės, jog būdamas ligotas žmogus šis mokslininkas gali neatlaikyti arešto naštos“, - rašoma laiške.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA