Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Dainius Pūras, Leonidas Donskis, Henrikas Mickevičius, Darius Kuolys

L.Donskis, D.Kuolys ir H.Mickevičius gavo VSD atsakymą dėl E. Kusaitės tardymo

Europos Parlamento narį Leonidas Donskį, Pilietinės visuomenės instituto direktorių Darių Kuolį bei Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorių Henriką Mickevičių pasiekė Valstybės saugumo departamento direktoriaus Gedimino Grinos atsakymas į praėjusią savaitę pateiktą prašymą pradėti tyrimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie balandžio mėnesį vykdytą Eglės Kusaitės apklausą, kurioje galimai dalyvavo Rusijos pareigūnai ir kurios metu galimai šiurkščiai pažeistos įtariamosios teisės.

„Jūsų rašte išdėstyti nuogąstavimai kelia susirūpinimą ir VSD. Siekdamas kuo objektyviau atlikti vidinį tyrimą, prašau Jūsų raštu informuoti mane apie Jums žinomus VSD darbuotojų veiksmus, kuriais galimai buvo pažeistos žmogaus teisės ir laisvės atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus Jūsų rašte minimoje byloje. Nustačius Departamento pareigūnų kaltę, jie atsakys įstatymų ir VSD statuto nustatyta tvarka“. - sakoma G.Grinos laiškė.

Tačiau į VSD vadovą kreipęsi pareigūnai prašo atkreipti dėmesį į galimą Rusijos pareigūnų dalyvavimą Lietuvos pilietės tardyme. Būtent dėl šios aplinkybės prašymo teikėjai  kreipėsi į VSD, „nes tai yra VSD kompetencijai tenkantis nacionalinio saugumo klausimas“, - sakoma L. Donskio, D. Kuolio ir H. Mickevičiaus pranešime.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA