Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Latvija pasimokė iš kartaus patyrimo ir suprato, kad narystė ES dar negarantuoja gerovės, teigia premjeras

Latvija pasimokė iš kartaus patyrimo ir suprato, kad narystė ES dar negarantuoja gerovės, teigia premjeras

Išgyvendama pastaraisiais metais iškilusius sunkumus Latvija pasimokė iš savo kartaus patyrimo ir suprato, kad narystė ES automatiškai negarantuoja saugumo, ir ateityje į tai atsižvelgs.

Tai Rygos centre esančiame Vermano parke sekmadienį pareiškė Latvijos ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis, kuris kalbėjo žmonėms, susirinkusiesiems į Europos dienai skirtą renginį.

Latvijos gyventojai, 2003 metais balsavę referendume už stojimą į ES, tai padarė ne tik siekdami pretenduoti į Europos gerovę - subsidijas ir įvairias garantijas, jie taip pat priėmė sprendimą įeiti į Europos šalių bendriją, pažymėjo jis ir pridūrė, kad kitas pasirinkimas buvo likti "pilkojoje zonoje šalia Rusijos".

"Man regis, kad tąkart mes pasirinkome teisingai", - sakė V.Dombrovskis.

Įsijungusi 2004 metais į ES Latvija taip pat gavo kelias pamokas, kurios parodė, kad narystė Bendrijoje dar negarantuoja šalies gerovės ir kad daug darbo reikia padaryti patiems. Tai Latvijoje iki galo nebuvo suvokiama, bet "mes mokysimės iš klaidų ir tapsime ekonomiškai stipria šalimi", sakė premjeras.

Minint Europos integracijos idėjos 60-metį Vermano parke sekmadienį vyksta Europos Sąjungos sodų šventė. Šis renginys yra kulminacija Europos savaitės, kuri Latvijoje vyko nuo gegužės 5 dienos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA