Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Lapkritį bus priimtas ES sprendimas dėl pagalbos bankams

Lapkritį bus priimtas ES sprendimas dėl pagalbos bankams

Lapkričio mėnesį Briuselis praneš, ar ketina pratęsti pagalbos teikimą sunkumų turintiems Europos bankams, o greičiau spręs tik dėl bėdoje atsidūrusio „Anglo Irish“ banko, šeštadienį pareiškė už konkurenciją atsakingas ES komisaras, skelbia „EUbusiness“.

„Pradedame analizuoti, ką reikės daryti po gruodžio 31-sios“, - Šiaurės Italijos Cernobbio mieste vykstančiame ekonomikos forume žurnalistams sakė Joaquinas Almunia, kalbėdamas apie paramos bankams programos pratęsimą.

„Galbūt lapkričio mėnesį pranešime, kas 2011 m. bus daroma dėl viešosios rekapitalizacijos ar dėl sumažėjusių aktyvų iš viešųjų šaltinių“, - sakė jis. - „Reikės aptarti, kaip šiems ypatingiems procesams prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių.“
Birželį Komisija pratęsė planą iki metų pabaigos remti valstybių narių bankus, paveiktus ekonominės krizės, jei atitinkama valstybė narė prisideda prie šios paramos.

Paklausus apie papildomą 2 mlrd. eurų išmoką sunkioje padėtyje atsidūrusiam Airijos „Anglo Irish“ bankui, J. Almunia sakė: „Sprendimą galėsiu viešai pranešti per artimiausias savaites“.
Praėjusį antradienį šis bankas paskelbė, kad per šešis pirmuosius metų mėnesius prarado 8,2 mlrd. eurų iki mokesčių, tai didžiausias kada nors Airijos įmonės per pusmetį patirtas nuostolis.

Staigaus „blogų“ paskolų skaičiaus padidėjimo ir susilpnėjusios ekonomikos nualintą banką 2009 m. pradžioje nacionalizavo Airijos vyriausybė, nuo to laiko jam jau pervedusi iš viso 22,88 mlrd. eurų sumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA