Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Kalėjimas, kalinys, kalėti

Kubos kaliniai nepritaria draugiškesnei ES politikai Kubos atžvilgiu

Grupė Kubos politinių kalinių paprašė Europos Sąjungos nekeisti politikos Kubos atžvilgiu.Liepos 8 d. 52 politinius kalinius paleido iš kalėjimo Kuboje. Devyni iš jų atvyko į Ispaniją ir išsakė norą pasitarti su Europos Parlamentu iki rugsėjo, kai numatyta peržiūrėti ES bendrąją poziciją Kubos atžvilgiu, kuri nuo 1996 m. nebuvo pasikeitusi.

Disidentai nori paskatinti atkreipti dėmesį į gyvenimo sąlygas Kuboje, kurios neatitinka žmogaus teisių reikalavimų, esančių vienu iš esminių Bendrąja pozicija vadinamo dokumento punktų.

Ispanijos dienraštyje „La Vanguardia“ rašoma, jog dauguma kalinių tiki, kad jų paleidimas – žingsnis permainų link, tačiau, jų nuomone, jo nereikėtų laikyti įrodymu, jog saloje greitai įsigalės pliuralistinė demokratija ir bus imamos gerbti žmogaus teisės.

Vienas iš paleistų į laisvę disidentų Normandas Hernandezas, kuris buvo nuteistas 25 m. kalėjimo, Kubos vyriausybės sprendimą pavadino priedanga. Jo nuomone, dar nereikėtų keisti bendrosios pozicijos, nes dokumente numatyti tikslai dar nepasiekti.

Ispanijos užsienio reikalų ministro Miguelio Moratinoso nuomonė priešinga – pastarojo vizito Kuboje metu jis pareiškė, jog nebėra priežasčių, kodėl ES turėtų toliau laikyti bendrosios pozicijos Kubos atžvilgiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA