Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Kroatų kalba taps 24-ąja ES kalba
EP/Bernardo Rouffignaco nuotr.

Kroatų kalba taps 24-ąja ES kalba

Kroatijai tapus Europos Sąjungos nare, jos valstybinė kalba taps 24-ąja oficialia ES kalba. Prieš dvi savaites pasibaigus deryboms, ES pareigūnai priėmė sprendimą dėl Kroatijos dar vienos oficialios ES kalbos. Daugeliu atvejų, ES pripažįsta įstojančiųjų valstybių kalbą, kaip vieną iš jos oficialių kalbų.

Tačiau Kroatijos atveju kilo nuogąstavimų, kad kai kurios valstybės narės pareikalaus, kad oficialia kalba būtų pasirinktas kroatų, serbų, bosnių ir juodkalniečių kalbų hibridas, suprantamas visame regione. Tokios kalbos nereiktų keisti prie ES prisijungus kitoms Vakarų Balkanų šalims, siekiant sumažinti vertimo raštu ir žodžiu išlaidas.

Bendros oficialios kalbos idėja niekada nebuvo siūloma oficialiai, tačiau diplomatų ir parlamento narių nuomone, būtų logiška, jeigu tiek daug žmonių naudotų tą pačią kalbą. Kaip pavyzdį pastarieji nurodė Jungtinių Tautų Tarptautinį Baudžiamąjį Tribunolą buvusiajai Jugoslavijai, kuomet teismo procesas Hagoje buvo verčiamas į bosnių, kroatų, serbų kalbų dialektą, pavadintą BHS.

Šiuo metu ES yra 23 oficialios kalbos, arba 506 kalbų kombinacijos. Europos Parlamentas yra didžiausias vertėjų darbdavys pasaulyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA