Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
korupcija, kyšis, šešėliai, šešėlis

Kovos su mokesčių slėpimu arsenalas pasipildo dar vienu ginklu

Siekdama aktyviau kovoti su mokesčių slėpimu, šiandien Komisija pasiūlė išplėsti ES mokesčių administratorių automatinius informacijos mainus.

Pasiūlymu dividendai, pajamos iš kapitalo padidėjimo, visų kitų rūšių finansinės pajamos ir sąskaitų likučiai būtų įtraukti į kategorijų, apie kurias automatiškai keičiamasi informacija ES, sąrašą. Taip atveriamas kelias ES turėti visapusiškiausią automatinių informacijos mainų sistemą pasaulyje.

Už mokesčius, muitų sąjungą, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingas Komisijos narys Algirdas Šemeta sakė:

„Priėmus šiandienos pasiūlymą valstybės narės bus geriau pasirengusios įvertinti ir rinkti mokėtinus mokesčius, o ES turės geras galimybes skatinti siekti griežtesnių gero mokesčių valdymo standartų pasaulio mastu. Tai bus dar vienas galingas mūsų arsenalo ginklas, kad galėtume ryžtingai kovoti su mokesčių slėpimu.“

Automatiškai keistis informacija ES jau numatoma dviem svarbiais teisės aktais.

ES taupymo pajamų apmokestinimo direktyva užtikrinama, kad valstybės narės rinktų duomenis apie jose negyvenančių asmenų santaupas ir juos automatiškai teiktų tų šalių mokesčių administratoriams, kuriose yra tų asmenų gyvenamoji vieta. Ši sistema taikoma nuo 2005 m. Tarybai pateiktas pasiūlymas, kuriuo siekiama sustiprinti šią direktyvą ir išplėsti jos taikymo sritį. 2013 m. gegužės mėn. Europos Vadovų Taryboje valstybės narės įsipareigojo priimti persvarstytą Taupymo pajamų apmokestinimo direktyvą iki metų pabaigos.

Administracinio bendradarbiavimo direktyvoje numatoma automatiškai keistis informacija apie kitų rūšių pajamas nuo 2015 m. sausio 1 d. Tai darbo užmokesčio pajamos, direktoriaus atlyginimas, gyvybės draudimas, pensija ir nekilnojamojo turto nuosavybė bei iš jo gaunamos pajamos. Šiandienos pasiūlymu siekiama persvarstyti Administracinio bendradarbiavimo direktyvą, kad nuo tos dienos būtų automatiškai keičiamasi informacija ir apie dividendus, pajamas iš kapitalo padidėjimo, kitas finansines pajamas ir sąskaitų likučius.

Priėmus šiandienos pasiūlymą ir pirmiau minėtas nuostatas dėl automatinių informacijos mainų valstybės narės tarpusavyje informacija dalysis tiek, kiek jos įsipareigojo tai daryti su JAV pagal Užsienio sąskaitoms taikomų mokestinių prievolių vykdymo aktą (FATCA).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA