Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Kosovas prašo nelyginti jo su Pandora ir pripažinti nepriklausomybę

Kosovas prašo nelyginti jo su Pandora ir pripažinti nepriklausomybę

Tarptautiniam teisingumo teismui (TTT) pripažinus Kosovo nepriklausomybę, savo komentare naujienų portalui „EUobserver“ Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thacis paskatino Europos Sąjungos (ES) valstybes pakeisti nuomonę dėl šios valstybės pripažinimo.

„Aplinkybės, lėmusios Kosovo nepriklausomybės deklaraciją, yra unikalios. Aiškus ir tiesus TTT verdiktas turėtų įtikinti nelinkusias Kosovo nepriklausomybės pripažinti šalis. Kosovo nepriklausomybės deklaracija yra beprecedentė, todėl neteisinga teigti, kad teismo nutarė priešingai, arba jo sprendimas atvėrė „Pandoros skrynią “, - teigė H. Thacis.

Liepos 22 d. Hagos Tarptautinis teisingumo teismas paskelbė nutartį, kuria pripažino, kad 2008 m. vienašalė Kosovo nepriklausomybės deklaracija nepažeidžia tarptautinės teisės.

Tačiau penkios, su separatistinėmis problemomis susiduriančios ES narės - Kipras, Graikija, Rumunija, Slovakija ir Ispanija atsisako pripažinti Kosovo nepriklausomybę, daugiausia dėl to, kad baiminasi, jog atskiri regionai nepaskelbtų nepriklausomybės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA