Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Komisarė nori kurti naują krizių valdymo tarnybą

Komisarė nori kurti naują krizių valdymo tarnybą

Europos Komisija nori sukurti kiaurą parą veikiančią krizių valdymo tarnybą didžiųjų gamtos katastrofų atvejams, kuri būtų aprūpinta sraigtasparniais, vandens siurbliais bei kita įranga, joje dirbtų tokių situacijų ekspertai, praneša „EUobserver“.

Kristalina Georgieva, humanitarinės pagalbos ir krizių valdymo komisarė, antradienį atskleidusi šiuos planus, sakė: „Kai aš gaunu (pagalbos) prašymą ir perduodu jį valstybėms narėms, nežinau, kas ateis į pagalbą ir ką turės. Norime to atsikratyti ir pereiti prie to, kad valstybės narės turėtų iš anksto nustatytas lėšas, įrangą ir personalą, o mes žinotumėm, kokie jie“.

Naujojoje krizių valdymo tarnyboje turėtų dirbti dabartinių K. Georgievos kontroliuojamų pagalbos tarnybų pareigūnai, kurie „stebėtų, perspėtų ir reaguotų“ bei koordinuotų ES šalių pajėgas.

ES sostinės prisidėti įranga ir žmonėmis galėtų savanoriškai. Visos pajėgos liktų valstybėje narėje, kol jų prireiks, o jei nelaimės metu šių pajėgų labiau reikėtų pačioje šalyje narėje, ši galėtų atsisakyti jas perduoti.

Jei šiai idėjai pritars Europos Parlamentas ir šalys narės, bus smulkiau svarstoma, kaip konkrečiai ši tarnyba turėtų veikti ir kaip būtų finansuojama.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA