Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Navigacijos įranga

Komisaras neigia, kad europietiška GPS programa brangsta 20 mlrd. eurų

Europos pramonės ir verslumo komisaras Antonio Tajani antradienį paneigė pranešimus, kad vėluojantis „Galileo“, Europos palydovinės navigacijos sistemos projektas, gali kainuoti apie 20 mlrd. eurų daugiau nei planuota. Jis šį skaičių pavadino „išpūstu“ ir „neįsivaizduojamu“, tikindamas, kad sistemos kaina turėtų neviršyti 3,4 mlrd. eurų, pranešė „EUbusiness“.

Apie tai, kad projekto kaina gali pasiekti 22,2 mlrd. eurų, paskelbė „The Financial Times Deutschland“, cituodamas Vokietijos vyriausybės ataskaitą.

„Nežinau, iš kur tokie skaičiai paimti“, - sakė A. Tajani spaudos konferencijoje, pridurdamas, kad projekto išlaidų perviršis bus suskaičiuotas tada, kai bus sudarytos visos projekto sutartys. Be to, komisaro teigimu, tikimasi, kad navigacijos sistema, kurią Europa žada paleisti 2014 m., Europos ekonomikai per 20 metų atneš apie 90 mlrd. eurų.

„Galileo“ kuriamas, siekiant konkuruoti su dominuojančia JAV Pentagono sukurta navigacine GPS sistema. Planuojama, kad Europos sistemoje tikslumas bus padidintas iki 1 metro, tuo tarpu GPS tikslumas – 10 m. Be to, bus dvi sistemos versijos – visuotinė ir įslaptinta, kuri už papildomą mokestį bus parduodama komerciniams klientams ir turės papildomos informacijos, pavyzdžiui, duomenis apie oro sąlygas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA