Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Kiek Europai kainuoja neurologinės ligos​​?

Kiek Europai kainuoja neurologinės ligos​​?

Manoma, kad senstant visuomenei vienokiomis ar kitokiomis smegenų ligomis susirgs mažiausiai trečdalis gyventojų, o Europai tai kasmet kainuos 800 mlrd. eurų (2,7 trln. Lt).

Europos Sąjunga (ES) paskelbė šių metų gegužę Europos smegenų mėnesiu, siekdama pabrėžti, jog šioje srityje reikia daugiau tyrimų, informuoja euractiv.com.

Nors per pastaruosius dešimtmečius smegenų tyrimai gerokai pažengė į priekį, tačiau jie nespėja paskui senstančios visuomenės poreikius, teigia Europos Komisijos (EK) specialistai.

„Iš tiesų reikalingi tyrimai ir naujovės, kad galėtume žengti kitą žingsnį ir suprasti, ko reikia pacientams“, – teigė Sveikatos ir vartotojų reikalų direktorato prie EK Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato direktorė Ruxandra Draghia-Akli.

Smegenų ligoms prognozuojama kasmet išleisti suma (800 mlrd. eurų) – tai kur kas daugiau, nei išleidžiama vėžio, diabeto ir širdies bei kraujagyslių ligoms gydyti.
„Komisija dirba, kad įveiktų 2020 m. ir tolimesnius iššūkius. Tai atsispindės mūsų pasiūlyme dėl antros inovatyvios medicinos iniciatyvos“, – teigė R. Draghia-Akli, turėdama omenyje ES „Inovacijų sąjungos“ iniciatyvą.
Kol kas farmacijos pramonė, nepaisant tyrinėjimų, nepajėgia sukurti inovatyvių medicinos priemonių, reikalingų norint patenkinti visuomenės sveikatos poreikius.

Europos smegenų ligų tarybos (European Brain Council) prezidentė Mary Baker pridūrė, jog smegenų tyrimai svarbūs dar ir norint išaiškinti žmonių pajėgumą tvarkytis su kitomis ligomis, nesulaukęs 65 m. ES gyventojas vidutiniškai serga trimis ligomis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA