Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Mario Monti

Ketina siūlyti ES mokesčių koordinavimą, o ne bendrą mokestį

Mario Monti, senyvo amžiaus patyręs valstybės veikėjas, buvęs eurokomisaras, kurio buvo paprašyta pateikti pasiūlymus, kaip pagyvinti Europos Sąjungos (ES) vieningą rinką, teigė, kad jis rekomenduotų didesnį mokesčių koordinavimą, o ne pilnai harmonizuotą mokesčių sistemą, praneša „EurActiv” ir „Reuters”.Praėjusiais metais Europos Komisijos prezidentas José Manuelis Barroso paprašė M. Monti pateikti rekomendacijas, kaip 2010 m. pagyvinti ES vieningą rinką ir apriboti ekonominį nacionalizmą.

„Aš nesiruošiu, pabrėžiu ne […] siūlyti mokesčių harmonizavimo, kaip kelis kartus pranešė spauda”, - po pokalbio su Suomijos ministru pirmininku Matti Vanhanenu surengtoje spaudos konferencijoje teigė M. Monti.

„Bet aš iš tikrųjų siūlau, kad valstybės narės labiau įsitrauktų, daug labiau nei anksčiau, į diskusijas dėl bendrų pasiūlymų dėl mokesčių politikos, vadinkite tai mokesčių koordinavimu ar mokesčių bendradarbiavimu”, - teigė Italijos Bocconi universiteto prezidentas, buvęs ES vidaus rinkos ir konkurencijos komisaras M. Monti.

Nors 27 valstybes nares vienijanti ES harmonizavo dideles įstatymų leidybos sritis tokiose srityse kaip prekyba, žemės ūkis ir aplinkosaugos politika, mokesčių politika ir toliau didžia dalimi išlieka nacionaline sritimi, nacionalinėms vyriausybėms akylai saugant savo teisę didinti bei leisti surinktus mokesčius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA