Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Kasmet graikai sumoka 800 mln. eurų kyšių

Kasmet graikai sumoka 800 mln. eurų kyšių

Europos Sąjunga ir Tarptautinis valiutos fondas ragina Graikiją mažinti viešąsias išlaidas, o skaidrumu besirūpinančios priežiūros tarnybos paskaičiavo, kad Graikijos piliečiai kasmet už viešąsias ir privačiąsias paslaugas duoda apie 800 mln. eurų kyšių, rašo euobserver.com.

„Korupcija – viena pagrindinių priežasčių, kodėl Graikiją ištiko ekonominė krizė. Ne vienintelė (priežastis), tačiau labai svarbi“, – per posėdį Europos Parlamente sakė „Transparency International“ biuro Graikijoje atstovas Aris Syngrosas.

Jis pateikė 2009 m. antroje pusėje atlikto tyrimo rezultatus, iš kurių matyti, kad kasdien sumokama nuo 17 iki 875 mln. eurų kyšių, t. y. 40 mln. eurų daugiau, nei ankstesniais metais.

Skaičiavimai remiasi 6 122 asmenų apklausa telefonu, kuri buvo atlikta 2009 m. liepa – gruodį.

Tyrimas rodo, kad Graikijos viešajame sektoriuje labiausiai klesti korupcija. 9,3 proc. žmonių pranešė, kad pernai jų buvo prašyta duoti kyšį, kad paspartintų administracinį procesą, gautų geresnes paslaugas ligoninėje ar išvengtų baudų už eismo pažeidimus. Vidutinis 2009 m. mokėtas kyšis už viešąsias paslaugas – 1 355 eurai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA