Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Geertas Wildersas

Kartą atmetę, olandai gali surengti dar vieną referendumą dėl ES sutarties

Vieną ES konstitucijos projektą atmetę olandai gali surengti dar vieną referendumą dėl Europos Sąjungos (ES) sutarties pakeitimo. Praėjus penkeriems metams po to, kai šalies vyriausybė atmetė bloko pasiūlytą konstituciją, košmariškas scenarijus gali vėl sugrįžti medžioti Europos lyderių. Lapkričio 2 d. kraštutinės dešiniųjų Olandijos Laisvės partijos (PVV) lyderis Geertas Wildersas pranešė apie partijos svarstymus raginti balsuoti už sutarties pakeitimą, praneša „Euobserver“.

Pranešimas pasirodė praėjus kelioms dienoms po opozicinės Socialistų partijos (SP) raginimo surengti referendumą. SP buvo viena iš sėkmingos kompanijos, pavadintos „Ne“ lyderių, 2005 metais atmetusios ES pasiūlytą konstituciją.

Priešiškai imigrantų atžvilgiu nusiteikusios valdančiosios PVV partijos narys, parlamentaras Louisas Bontesas teigė, kad jo frakcija sieks referendumo tuo atveju, jeigu nebus sugriežtintos baudos ES šalims, kurios per daug išlaidauja, o dėl to kenčia turtingesnės valstybės, savo ištekliais turinčios gelbėti išlaidūnus.

Pasak deputato, PVV nežada laukti ES Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Hermano Van Rompuy sugrįžtant į Europos Vadovų Tarybą gruodžio mėnesį su siūlomais sutarties pakeitimais, ir yra pasiruošusi sutartį pakeisti pati.

Partija kol kas nenurodė, kokius sutarties pakeitimus yra numačiusi, tačiau manoma, kad tarp jų galėtų būti specialios nuostatos dėl griežtų baudų išlaidžioms ES valstybėms narėms, viršijančioms ES lyderių nustatytas išlaidas.

Atmetus PVV partijos siūlomus pakeitimus, partija pareikalaus referendumo.
„Tuomet mes paklausime piliečių nuomonės, ar jie yra pasirengę pareikalauti įsipareigojimų už suteiktą finansinę pagalbą iš tokių valstybių kaip Graikija ar Ispanija“, - Nyderlandų spaudos pranešimuose teigė L.Bontesas

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA