Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
Kandidatai į EK pirmininkus – prieš Turkijos prisijungimą prie ES

Kandidatai į EK pirmininkus – prieš Turkijos prisijungimą prie ES

Prieš Turkijos prisijungimą prie Europos Sąjungos (ES) pasisako du pagrindiniai kandidatai į Europos Komisijos (EK) pirmininko postą – Martinas Schulzas ir Jeanas Claude‘as Junckeris. Anot M. Schulzo, Turkija neatitinka europietiškų vertybių.

„Manau, kad šiuo metu Turkija dar nėra pasiruošusi įstoti į ES“, - gegužės 20 d. įvykusiuose paskutiniuose priešrinkiminiuose debatuose, kuriuos transliavo televizijos kanalas ARD, pareiškė socialdemokratų iškeltas kandidatas M. Schulzas.

Tuo tarpu jo priešininkas Europos liaudies partiją atstovaujantis kandidatas į EK pirmininko postą J. C. Junckeris pabrėžė, kad socialinį tinklą „Twitter“ uždraudusi valstybė nesuvokia ateities bei paragino Turkiją tapti demokratiškesne valstybė, rašo DW.

M. Schulzas pareiškė, kad iki šiol jis buvo Turkijos prisijungimo prie ES šalininkas, tačiau Turkijos ministro pirmininko Recepo Tayyipo Erdogano vadovaujama vyriausybė, jo manymu, kardinaliai nusižengė pagrindinėms europietiškoms vertybėms.

J. C. Junckeris savo ruožtu pareiškė, kad artimiausius penkerius metus bet kuriuo atveju prie ES negalės prisijungti dar viena nauja valstybė. Iš pradžių ES turi sustiprėti po įsiskolinimų krizės, o ES šalys narės turi suartėti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA